Hakkımızda

Dr. Nihan Tezer Yörük
Klinik Psikolog, Psikoterapist, Kurucu

2007 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl Klinik Psikoloji alanında uzmanlık eğitimi almak üzere Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Programına başlamıştır. 2008 yılında ise aynı üniversitede Klinik Psikolojik Bütünleşik Doktora Programı'na kabul almıştır ve kültürel farklılıkların evlilik üzerindeki etkisini incelediği doktora tezi çalışmaları ile bu programı tamamlamıştır. Eğitimi sırasında Hacettepe Üniversitesi'nden özel öğrenci olarak çocuk psikopatolojisi üzerine eğitim almıştır. Eğitimin bir parçası olarak çeşitli hastanelerde ve kliniklerde psikoterapi ve klinik değerlendirme çalışmaları yürütmüştür.

Münih'te yaptığı staj sırasında kültürel farklılıklar ve kültürler arası çalışmalar ilgisi artmış ve mesleki becerilerini bu alanda geliştirebilmek üzere çalışmalara başlamıştır.

Ankara'da Bilted Psikiyatri Polikliniği, İç İşleri Bakanlığı'na bağlı olarak Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Olimpos Hastanesi'nde görev yapmıştır. Antalya AKEV  Üniversitesinde yarı zamanlı ders vermiştir.  Halen merkezdeki görevinin yanısıra, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 

Çİft ve Evlilik Terapisi uygulamalarında öncelilik olarak İlişki Pusulası modeli ile çalışmaktadır. Bunun yanı sıra, uygulamalarında eğitimlerini aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Duygusal Odaklı Çift ve Aile Terapisi, Çocuk Odaklı Aile Terapisi, Oyun ve Uğraş Terapisi yöntemlerini kullanmaktadır. Çocuklarda ve yetişkinlerde görülen DEHB ve Özgül Öğrenme Güçlüğü alanlarında psiko­eğitsel terapi çalışmaları yürütmüştür. Türkiye Futbol Federasyonu Psikolojik Performans Danışmanlığı sertifikası sahibidir. Kanada Merkezli ICEEFT kurumu üyesidir.

Ayrıca, TRT Belgesel'de yayınlanan Nöropsikoloji: Sıradışı Hastalıklar ve Psikopatoloji belgeselinin metin yazarlığını yapmıştır.

Yeşilbahçe Mah. Savaş Cad. No: 11/1B Muratpaşa-Antalya

info@karmakulturpsikiyatri.com

 

Tel: +90-242-3121920

       +90-530 9401687

Hafta içi: 09.00 - 19.00

​​Cumartesi: 09.00 - 19.00

Pazar günü kapalıdır.

  • Black Facebook Icon
  • Black Google+ Icon

Tüm hakları Karma Kültür Psikiyatri Kliniğine aittir.