top of page

Merhaba!

Sizlerle tanışmaktan mutluluk duyacağız...

Hakkımızda


Dr. Nihan Tezer
Klinik Psikolog, Psikoterapist, Kurucu

2007 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl Klinik Psikoloji alanında uzmanlık eğitimi almak üzere Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Programına başlamıştır. 2008 yılında ise aynı üniversitede Klinik Psikolojik Bütünleşik Doktora Programı'na kabul almıştır. Doktora programını kültürel farklılıkların evlilik doyumu üzerindeki etkisini incelediği doktora tezi çalışmaları ile tamamlamıştır. Eğitimi sırasında Hacettepe Üniversitesi'nden özel öğrenci olarak çocuk psikopatolojisi üzerine eğitim almıştır. Eğitimin bir parçası olarak çeşitli hastanelerde ve kliniklerde psikoterapi ve klinik değerlendirme çalışmaları yürütmüştür.

Münih'te yaptığı staj sırasında kültürel farklılıklar ve kültürler arası çalışmalar ilgisi artmış ve mesleki becerilerini bu alanda geliştirebilmek üzere çalışmalara başlamıştır.

Ankara'da Bilted Psikiyatri Polikliniği, İç İşleri Bakanlığı'na bağlı olarak Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Olimpos Hastanesi'nde görev yapmıştır. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Antalya Bilim Üniversitesi'nde akademisyen olarak akademik faliyetlerini sürdürmüştür. Halen merkezdeki görevinin yanısıra, Antalya Belek Üniversitesi'nde Doktor Öğretim Üyesi kadrosunda çalışmaktadır. 

Çİft ve Evlilik Terapisi uygulamalarında öncelilik olarak İlişki Pusulası modeli ile çalışmaktadır. Bunun yanı sıra, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çocuk ve Ergenler için Şema Terapi Duygusal Odaklı Çift ve Aile Terapisi, Çocuk Odaklı Aile Terapisi, Oyun ve Uğraş Terapisi konularında çeşitli eğitimler almıştır. Son dönemde çalışmalarında üçüncü nesil bilişsel yönelimli terapi yaklaşımıyla devam etmektedir. Çocuklarda ve yetişkinlerde görülen DEHB ve Özgül Öğrenme Güçlüğü alanlarında psiko­eğitsel terapi çalışmaları yürütmüştür. Türkiye Futbol Federasyonu Psikolojik Performans Danışmanlığı ve Havacılık Psikolojisi sertifikalarına sahibidir. Kanada Merkezli ICEEFT kurumu üyesidir.

Ayrıca, TRT Belgesel'de yayınlanan Nöropsikoloji: Sıradışı Hastalıklar ve Psikopatoloji belgeselinin metin yazarlığını yapmıştır.

WhatsApp Image 2024-06-07 at 15_edited_e
Psikolog Şirin Tuncay
Klinik Psikolog Ecem Nur Bozkurt, Uzm.
bottom of page