Yeşilbahçe Mah. Savaş Cad. No: 11/1B Muratpaşa-Antalya

info@karmakulturpsikiyatri.com

 

Tel: +90-242-3121920

       +90-530 9401687

Hafta içi: 09.00 - 19.00

​​Cumartesi: 09.00 - 19.00

Pazar günü kapalıdır.

Tüm hakları Karma Kültür Psikiyatri Kliniğine aittir.

  • Black Facebook Icon
  • Black Google+ Icon

Uzm. Dr. Dilay Karaarslan Öğrenecek

1984 yılında Çorum’da doğmuş ve ilk-ortaöğretim ve lise eğitimini Çorum’da tamamlamış olup 2002 yılında Çorum Fen Lisesinden mezun olmuştur.

2009 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.

2009-2014 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimimi tamamladıktan sonra Uşak Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmet görevine başlamıştır. Hasta takip ve tedavisinin yanı sıra 2014 yılında Uşak ilinde öğretmen ve ebeveynlere yönelik seminerler gerçekleştirmiştir.

Uzmanlık eğitimi ile eş zamanlı olarak Tavistock Modeli Bebek Gözlemi ve Çocuk Psikoterapisi Eğitimlerinin teorik kısmını tamamlamış, grup süpervizyonlarına katılmıştır.

Psikoterapi alanındaki uygulamalarına ağırlık vermek, çocuk ve gençlere daha kaliteli zaman ayırabilmek için kamudaki görevinden ayrılmıştır.

Hakkımızda

Yrd. Doç. Dr. Nihan Tezer Yörük 

2007 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl Klinik Psikoloji alanında uzmanlık eğitimi almak üzere Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Programına başlamıştır. 2008 yılında ise aynı üniversitede Klinik Psikolojik Bütünleşik Doktora Programı'na kabul almıştır ve kültürel farklılıkların evlilik üzerindeki etkisini incelediği doktora tezi çalışmaları ile bu programı tamamlamıştır. Eğitimi sırasında Hacettepe Üniversitesi'nden özel öğrenci olarak çocuk psikopatolojisi üzerine eğitim almıştır. Eğitimin bir parçası olarak çeşitli hastanelerde ve kliniklerde psikoterapi ve klinik değerlendirme çalışmaları yürütmüştür.

Münih'te yaptığı staj sırasında kültürel farklılıklar ve kültürler arası çalışmalar ilgisi artmış ve mesleki becerilerini bu alanda geliştirebilmek üzere çalışmalara başlamıştır.

Ankara'da Bilted Psikiyatri Polikliniği, İç İşleri Bakanlığı'na bağlı olarak Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Olimpos Hastanesi'nde görev yapmıştır. İki yılı yakın bir süre Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak ders vermiştir. Halen merkezdeki görevinin yanısıra, Antalya AKEV Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 

Çİft ve Evlilik Terapisi uygulamalarında öncelilik olarak İlişki Pusulası modeli ile çalışmaktadır. Bunun yanı sıra, uygulamalarında eğitimlerini aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Duygusal Odaklı Çift ve Aile Terapisi, Çocuk Odaklı Aile Terapisi, Oyun ve Uğraş Terapisi yöntemlerini kullanmaktadır. Çocuklarda ve yetişkinlerde görülen DEHB ve Özgül Öğrenme Güçlüğü alanlarında psiko­eğitsel terapi çalışmaları yürütmüştür. Türkiye Futbol Federasyonu Psikolojik Performans Danışmanlığı sertifikası sahibidir. Kanada Merkezli ICEEFT kurumu üyesidir.

Ayrıca, TRT Belgesel'de yayınlanan Nöropsikoloji: Sıradışı Hastalıklar ve Psikopatoloji belgeselinin metin yazarlığını yapmıştır.